Resultat: Lidingöloppet 2010 - K30

Lidingöloppet

Fakta om Lidingöloppet

Stad: Lidingö

Vi drivs av passion till löpning och vill inspirera fler att springa så att de orkar mer och mår bättre!

Antal deltagare: 2869 st

Pl. Namn Namn
Visa 50 föregående
1. Ulrika Flodin Rånäs 4H 2:00:40
2. Inge De Jong PricewaterhouseCoopers 2:02:04
3. Helene Willix FM10/Lv 6 2:04:06
4. Cecilia Fager Hässelby SK 2:07:45
5. Hedda Spinnars Västerås Friidrottsklubb 2:08:38
6. Annemette Jensen Sparta 2:09:22
7. Johanna Kahlroth Uppsala/Åland 2:09:27
8. Sara Ivarsson Malmö AI 2:10:51
9. Birgitta Karlsson IFK Skövde 2:11:00
10. Karin Nilsson Slagnäs IF 2:12:09
11. Therese Olin Sundsvall 2:12:15
12. Josefin Gerdevåg IF Start 2:12:56
13. Therese Wånehed Spårvägens FK 2:12:57
14. Rebecka Törner FK Studenterna 2:13:34
15. Frida Södermark GoIF Tjalve 2:13:58
16. Mona Hallberg IF Göta 2:14:02
17. Sara Belfrage Arild TK 2:14:45
18. Jeanette Rudolfsson FK Studenterrna 2:15:42
19. Ulrika Nilsson Hässelby SK 2:15:53
20. Linnea Lidström IK Norrköping Friidrott 2:16:21
21. Nina Lintzén Högbo GIF / Sandviken 2:19:25
22. Kristin Brodin IFK Sala 2:19:46
23. Kristina Roberto OK Linné 2:19:51
24. Cornelia Henriksson Morjärvs SK 2:20:08
25. Aimee Finlay Running Sweden 2:20:10
26. Cecilia Erling Widegren Rånäs 4 H 2:20:19
27. Ulrika Lindbäck IFK Skövde 2:20:44
28. Johanna Bergman Sundsvalls OK 2:20:49
29. Marjaana Lahti-Koski Finland 2:21:16
30. Elisabeth Sundeman Solvikingarna 2:21:24
31. Sophia Sundberg Spårvägens FK 2:21:53
32. Paula Wass IF Kville 2:22:30
33. Maria Saxvall Falun 2:22:31
34. Ingmarie Nilsson Bagarmossen 2:22:41
35. Maria Dahlgren Tranås AIF friidrott 2:22:41
36. Karolina Stark Kalmar 2:23:04
37. Maria Damtoft Fredensborg Atletik Klub 2:23:08
38. Katarina Glise Sandblad SSLK, Stockholm 2:23:12
39. Carina Rosén Eriksson Annebergs IF 2:23:41
40. Sirkka Hagberg IFK Kristinehamn 2:23:55
41. Agneta Jonsson Team Skavsåret IF 2:25:01
42. Anna-Karin Dovåker-Liss Leksands orienteringsklubb 2:25:44
43. Kajsa Friström Fredrikshof friidrott 2:26:12
44. Therese Eriksson Hässelby SK 2:26:15
45. Christin Bergkvist FK Studenterna 2:26:17
46. Lona Justesen SLIF/IF Linnéa 2:26:29
47. Emelie Forsberg Iksu 2:26:33
48. Karin Vemhäll Rembo IK 2:26:47
49. Ida Anemo Högsbo AIK 2:27:03
50. Malin Wallander Göteborg 2:27:23